Vítejte ve světě psů!

Listopad 2010

Advent-pozastavení

27. listopadu 2010 v 10:46 | Lucka a pejsci |  Můj blog
Vím že vás to asi moc nepotěší ale musím na advent pozastavit. Máme spoustu starostí s dárky, výzdobou a taky nám přibylo hodně učení-prý aby jsme to do poleletního vysvědčení zvládli. Takže pozastaveno bude od ted do 3.1 2011. Vím že si mě asi někdo smaže ale prosím alspon zbylá má SB, nemažte si mě. Po vánocích se určitě vrátím a povím vám co jsem dostala pod stromeček. Nacvičujeme taky novou Dogdancingovou sestavu. Tak se těším po vánocích...

Este, Ráchel a první sníh

24. listopadu 2010 v 14:56 | Lucka a pejsci |  Já, Este a Ráchel
Dneska u nás napadl první sníh. Zpočátku sněžilo, ted´ je to něco mezi deštěm a sněhem-sníh ovšem stále převažuje. Střechy pomalu ale s jistotou bělají a stébla trávy mrznou pod sněhovým povlakem. Na stromech už není ani lístečku, větve na ramenou důstojně nesou sněhovou přikrývku. Este a Ráchel se při pohledu na padající sníh jiskří v očích, avšak pokládají toto počasí ne za vlídné. Jásání a hra ve sněhu je však jistě utěší a zapomenou na strasti s mokrým kožichem, či s párem vloček na čenichu.
14. února 2010 14:27:19
(Téměř před rokem-doufáme že se tyto štástné chvíle a pohledy budou opakovat)

Potní žlázy psa

22. listopadu 2010 v 16:42 | Lucka a pejsci |  Jiné z Kynologie
Pes narozdíl od člověka není obdařen tolika možnostmi vylučování potu. Proto u nich v horkých létech hrozí často přehřátí a to zvláště u více šlechtěných  plemen. Problém vzniká právě v potních žlázách, nebot´ ty psí se nachází prakticky pouze na ušních boltcích. Po těle jsou samozžejmě také umístěny, není jich však moc a svou funkci neplní příliš silně. Proto si pes pomáhá prudkými výdechy a nádechy s otevřenou tlamou. Tento úkaz se dá vidět celkem běžně. Tato zbran je pro psy velmi důležitá. I tak však musí mít vždy po ruce misku s vlažnou vodou, což už je povinost každého chovatele.

http://najpes09.topky.sk/images/data/0003/5050/pes105.JPG

Agility gif

21. listopadu 2010 v 13:45 | Lucka a pejsci |  Já a kynologie
Zdroj: http://nd01.jxs.cz/

Tipy na vánoční dárky

20. listopadu 2010 v 18:07 | Lucka a pejsci |  Jiné z Kynologie
Pomůcky pro výchovu psa, hračky, potřeby pro správnou péči: Zde
Pro radosti vás a vašeho pejska: Zde
Obchod správného kynologa: Zde a Zde


Výmarský ohař-fotografie

19. listopadu 2010 v 17:35 | Lucka a pejsci |  Plemena psů
Výmarský ohařVýmarský ohařVýmarský ohař

Este a Ráchel :-)

18. listopadu 2010 v 16:26 | Lucka a pejsci |  Já, Este a Ráchel

Border kolie-charakteristika

17. listopadu 2010 v 10:39 | Lucka a pejsci |  Výcvik a výchova
Border kolie je bez nejmenší pochyby velmi inteligentní pes. Byla dokonce vyhodnocena jako nejinteligentnější plemeno. Kromě své intelience také vyniká svou hbitostí a rychlostí. Na vysoké úrovni jsou též její strategické schopnosti které toto plemeno získalo ze svého původního využití-tedy z ovčáctví  a pastevectví. Díky těmto vlastnostem je border kolie ideální plemeno například pro agility či dogdacing. Poslušnosti se učí rychle. Proto je to dobrý pes pro začátečníky i pokročilé. Ač je tato rasa ne-příliš náročná na výcvik, na pohyb patří k nejnáročnějším. Pokud  jí nemůžte poskytnout  dostatek pohybu, není to pes pro vás.


Rady před pořízením

1) Border kolie je původem ovčácký pes, každodeně musí mít stálý přísun pohybu. Pokud ji chováte celé dny zavřenou v městském bytě, můžete se bát o všechny věci které byli před pořízením v celku a zníčíte tak dokonale život. Proto se doporučuje pouze pro lidi kteří mají rozsáhlé pozemky nebo jsou schopni každodeních dlouhých procházek. K pohybu je nutný stálý kontakt s člověkem a dobrá socializace psa.
2) Toto plemeno se také vyznačuje svou hyperaktiovností. Pokud je celý den na tom stejném místě a procházky jsou stále ve stejném prostředí, stratí o ně border kolie zájem. Pro takového psa je nutné prostředí střídat a je vhodný také například  Dogtreking.
3) Pouhý pohyb a kontakt této rase nestačí. Vyžaduje silnější pouto mezi jí a majitelem, svtrzené například nějakým zábavným sportem pro oba členy dvojky.

http://bazar.ooo.cz/photos/BB5553AF8549.39682.jpg

Pinčové, knírači, molossové a SŠP

16. listopadu 2010 v 19:02 | Lucka a pejsci |  Plemena psů
Tato velmi různorodá skupina je v poslední
době v oblibě, psi kteří se do ní řadí byli v
minulosti využíváni jako psi lovečtí, pasteveč-
tí, bojový, krysaříci ale i jako společníci. Do
této skupiny se řadí trpasličí pinčové až po
mastify. Všichni psi v této skupině potřebují
důslednou výchovu. Hodí se spíš do skušeněj-
ších rukou, zvlášt větší plemena můžou být
při nízké socializaci nebo při nesprávné
výchově agresivní. I v této době si jako jedna
z mála skupin zachovala svá původní využití.
Některá plemena se však začali běžněji
úžívat jako společníci. Většina těchto psů
je velmi osobitá a sebejistá.

http://www.celysvet.cz/fotky/nemecka-doga_3.jpg

Pozáte toto plemeno?

15. listopadu 2010 v 14:17 | Lucka a pejsci |  Jiné z Kynologie
Dnes máme kynologcký club takže jsem tu jen na rychlo. Více článků přidám asi večer. Aby jste se ale nenudili tak mi do komentářů píšte co je tohle za plemeno. Myslím že je to tak středně těžké. A prosím nepodvádějte:
http://www.pejskar.cz/foto/clanky/resized/243-3-stafordsirsky-bulterier.jpg

Labradorský retrívr-charakteristika

14. listopadu 2010 v 11:24 | Lucka a pejsci |  Plemena psů
Plemeno labradorský retrívr je dnes velmi oblíbené. Patří dokonce mezi nejoblíbenější plemena psů. Labrador je přátelský a dobromyslný. Je vhodným rodiným psem, je velmi ochotný a učenlivý. Dočkal se mnoha využití, je využíván jako společník, lovec, canisterap, pomocník nevidomých a lidí s jiným hendicepem. Labrador je laskavý a přítulný k dětem. Má rozvinutý lovecký pud který přetrval od jeho původího využití-vodního přinašeče a stopaře. vzhledem k těmto faktům o jeho původním využitím lze vyvozovat že má rád vodu. Z jeho původího využití mu také přetrval telent na aport a stopování. V mladém věku bývají labradoři čilý, hraví a zkoumaví jako každá štěnata. Po ukončení dospívání jsou spíše klidní, samostatní a rozvážní. V každém věku však zastávají svou přítulnou milou povahu. Labrador je ochotný, inteligentní pes.

Upozornění před pořízením

1) Labradoři jsou původem lovečtí psi, proto mají rozvinutý lovecký pud. Je třeba brát zřetel na to že pokud chováme doma zvířata volně, mohou se ve psu probudit lovecké pudy a bude mít instinkt tato zvířata odklízet. Je třeba zajistit aby právě k tomuto nedošlo.
2) Tito psi vyžadují dostatek pohybu. Pokud si pořizujem labradora do městského bytu je třeba každodeních procházek. Je dobré brát psa do přírodního prostředí kde může rozpoznávat různé pachy a poskytnout mu přístup k vodě na osvěžení.
3) Labrador není samotářský pes. Nesnese po delší dobu pobývání bez svého majitele. Je nutnost si svého svěřence a přítele všímat, zapojovat ho do různých aktivit a her. Přímí a stálý kontakt s majitelem je elmi důležitý a prospěšný.
http://artemisgold.sweb.cz/Halley_Artemis_Gold_Labrador_Retriever.jpg

Soužití psů

13. listopadu 2010 v 14:11 | Lucka a pejsci |  Výcvik a výchova
    Různí psi si lépe či hůře zvykají na soužití s dalším nebo dalšími jedinci svého druhu. Někteří psi jsou natolik teritoriálně zaměřeni, že nesnesou ve svém domově žádného jiného případného uchvatitele. Jiní naopak nového druha do smečky přivítají s otevřenou náručí. Psi se však svému vzájemnému soužití a toleranci musí zvykat.  U některých to tvrvá celé měsíce nebo roky, jiní se to naučí během pár dní. Vzájemné přátelství a kontakt bez zábran se však tvoří povětšinou delší dobu.
    K dobrému vztahu mezi vašimi pejsky můžete přispět stejnou mírou lásky ke každému z nich. Pokud se však od tohoto pravidla odchýlíte, můžete narušit dobré soužuití vašich psích kamarádů. Toto mezi nimi může vyvolat žárlivost, která se může poté projevit i na vztahu mezi vámi a psem. Poté má pocit, že jim opovrhujete a proto je odtažitý.

velká psí plemena


Víkend

12. listopadu 2010 v 22:07 | Lucka a pejsci |  Můj blog
Sláva-už je víkend. Tenhle školní týden byl dost strašný takže jsem ráda že skončil. O víkendu se tu snad  stihnu zastavit. Ještě uplně nevím ale když tak mě omluvte. Jestli bude hezky tak budu s  Este a Ráchel-jestli hnusně tak tady budu víc na blogu a budu se věnovat teoretické kynologii.

Jmenovka

12. listopadu 2010 v 13:27 | Lucka a pejsci |  Můj blog
Generate Your Own Glitter Graphics at GlitterYourWay.com

Český teriér

11. listopadu 2010 v 17:32 | Lucka a pejsci |  Plemena psů
Popis:  Již z názvu můžeme vyčíst že plemeno Český teriér pochází jako nemnoho plemen z České republiky. Původně byl využíván jako krysařík.

Popis: Krátké končetiny, nízko posazený hrudní koš. Zklopené ušní boltce, přirozená bradka. Bohaté osrstění dolních částí dolních končetin-přirozeně delší srst.
Zbarvení:Černá, bílá, hnědá, tvz. stříbrná, pepř, různé kombinace těchto barev...
Velikost: 25-28cm feny, 26-32 psi.

Charakteristika:Samopostojný a soběstačný pes s někdy podvratáckou povahou. Je velmi teritoriálně zaměřen... Z jeho původního využití zdědil vychytralost a špatný pocit z nedokončené práce.

Zvláštní nároky:Český teriér je velmi soběstačné plemeno. Je vytrvalý a nochvějný... Jeho výcvik je ale obtížný jelikož má sklony k tvrdohlavosti a řídí se povětšinou heslem "Já pán-ty pán". Je ale velmi vyrovnaný a povětšinou si vytvoří ke svému pánu vstah. Socialisace a kontakt s člověkem je velmi potřebný!

Užití: Původním využitím českého teriéra bylo nornictví. Dnes je tento účel již méně rozšířený a využívá se jako společník, dvorkový pes.

Výskyt:Toto české plemeno není příliš hojné. Vyskytuje se převážně v ČR a v sousedních zemích. Odchov Českých teriérů je náročný... Jejich počty klesají.


Možné změny: Český teriér je celkem rovnopříkladné plemeno-mohou se ale vyskytnout nevyrovnané povahy a při nízké sociaizaci je toto plemeno těžké na výchovu.
  
český terier

Můj druhý blog

10. listopadu 2010 v 18:02 | Lucka a pejsci |  Já a zájmy
Založila jsem si ještě s kamarádkou druhý blog  který je o zvířatech. Nebudu na něj chodit asi tak často jako sem. Více o tomto a o všem jiném co se mého druhého blogu týká přímo tam.

Můj druhý blog


Socializace psa

9. listopadu 2010 v 13:01 | Lucka a pejsci |  Péče o psa
Socializace psa je velmi důležitá, nebot na ní závisí dotváření charakteru psa. Dobrá socializace také usnadnuje výchuvu, pes je učenlivější a způsobnější. Pokud není pes dobře socializován, může dojít v dospělém věku k agresivitě, či naopak přílišné zdrženlivosti a neochotě. Tato socializace by se měla provádět již od raného věku. Nejlépe hned od narození. Někteří psi menší dávku socializování snáší lépe a naopak. Statistiky také dokazují že psi, kteří byli od narození dobře socializováni, dosahují vyšších výkonů pro práci s lidmi, například pro canisterapii a jak je z článku zřejmé větší psychyské odolnosti. Na socializaci ale nezáleží jen u štěněte, i dospělý psi by být dobře socializováni. K tomu pomáhá psům především kontakt s člověkem, doplněný hrou či sportem která je pro psa i jeho pána zábavná.

  le labrador Barney sur le départ

Předci psa domácího

8. listopadu 2010 v 13:00 | Lucka a pejsci |  Historie psů
Je nepochybné že přímím předkem psa je vlk. Na šlechtění a vývoji se ale nejspíš podíleli i jiné šelmy psovité které se mezi sebou mohou libovolně párovat. Dnes je pes domácí samostatným druhem, dá se ale předpokládat že dříve spadal pod kříence těchto šelem psovitých.:

Vlk (Canis Lupus) /(Z leva) Pár vlků, vlčí mládě/  
Wolf Cub Pictures, Images and PhotosFrancie, vlčí park Les Loups du Gévaudan


Liška (Canis Vulpes) /(Z leva) Dospělý jedinec, liščí mládě/
liška.jpgMiroslav Urik : Lišče

Šakal (Canis Jackets) /Dospělý šakal/
http://theora.com/images/jackal.jpg

Zde jsou samozřejmě zmíněni pouze základní zástupci rodu Canis, který je rozsáhlý.


Kopírování

7. listopadu 2010 v 18:31 | Lucka a pejsci |  Můj blog
Myslím že všechny blogy řeší otázku kopírování. Někdo bez jejich souhlasu zkopíruje autorský článek či výrobek. Tomuto problému jsem chtěla na mém blogu předejít a vyřešit ty případy kde už byl načaty. Chci po vás, aby jste všechny mé články a výrobky kopírovali s mým zdrojem! Aby jste měli jistotu správného zdroje a já nemusela ke každému článku psát "Autorský článek", tak tímto prohlašuji že všechny články ne mém blogu které jsem dosud přidala byly autorské a pokud budoucnosti přidám nějaké zkopírované tak vás na to upozorním a uvedu zdroj. U obrázků zdroje neuvádím, pokud se nejedná o fotky týkající se mě osobně tak obrázky stahuji z internetu.  Grafické výrobky povětšinou autorské nejsou, vždy ale budou zazdrojované! Takže kopírujte z mého blogu se zdrojem!!!

Este a Ráchel-nové fotky

6. listopadu 2010 v 16:26 | Lucka a pejsci |  Já, Este a Ráchel
3. května 2010 12:59:38

3. května 2010 13:03:21

3. května 2010 13:02:42

3. května 2010 13:06:05

3. května 2010 13:11:59

3. května 2010 13:13:14